PHP00603E6731BBT1
VIGOR # :
495922
Description
RES SMD 6.73K OHM 0.1% 3/8W 0603
DataSheet
PHP00603E6731BBT1 PDF
Part Status:Active
Resistance:6.73 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.375W, 3/8W
Composition:Thin Film
Features:Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.51mm)