ERJ-2RKF2211X
VIGOR # :
498921
Description
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/10W 0402
DataSheet
ERJ-2RKF2211X PDF
Type Description
Series:ERJ-2RK
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:2.21 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)