ERJ-S1DF2400U
VIGOR # :
507213
Description
RES SMD 240 OHM 1% 3/4W 2010
DataSheet
ERJ-S1DF2400U PDF
Type Description
Series:ERJ-S1D
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:240 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)