WU732BTTD33L0F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
VIGOR # :
515781
Description
RESISTOR WIDE TERMINAL THICKFILM
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
WU732BTTD33L0F PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:33 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package:0612
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)