RM20J823CT
VIGOR # :
520231
Description
RES SMD 82K OHM 5% 1/2W 2010
DataSheet
RM20J823CT PDF
Part Status:Active
Resistance:82 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)