RN73R2BTTD2341B25
VIGOR # :
529485
Description
RES 2.34K OHM 0.1% 1/4W 1206
DataSheet
RN73R2BTTD2341B25 PDF
Part Status:Active
Resistance:2.34 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)