RR0510P-1182-D
VIGOR # :
532068
Description
RES SMD 11.8KOHM 0.5% 1/16W 0402
DataSheet
RR0510P-1182-D PDF
Type Description
Series:RR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:11.8 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)