RT0201FRE07510RL
VIGOR # :
532071
Description
RES SMD 510 OHM 1% 1/20W 0201
DataSheet
RT0201FRE07510RL PDF
Part Status:Active
Resistance:510 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)