73L5R68G
VIGOR # :
532072
Description
RES 0.68 OHM 2% 1/2W 1210
DataSheet
73L5R68G PDF
Type Description
Series:73Lx
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:680 mOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)