CRGH0603F10R2
Manufacturer
VIGOR # :
535275
Description
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/5W 0603
DataSheet
CRGH0603F10R2 PDF
Part Status:Active
Resistance:10.2 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)