P0805K1300FNT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
VIGOR # :
536410
Description
P 0805 K 1300 F N TR
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
P0805K1300FNT PDF
Type Description
Series:P
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:130 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.63mm)