WK73R3ATTE1742F
VIGOR # :
542897
Description
RES 17.4K OHM 1% 2W 2512
DataSheet
WK73R3ATTE1742F PDF
Part Status:Active
Resistance:17.4 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package:-
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.252" W (3.10mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)