ERJ-P6WF59R0V
VIGOR # :
546424
Description
RES SMD 59 OHM 1% 1/2W 0805
DataSheet
ERJ-P6WF59R0V PDF
Part Status:Not For New Designs
Resistance:59 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)