PHP00805E6122BBT1
VIGOR # :
558400
Description
RES SMD 61.2K OHM 0.1% 5/8W 0805
DataSheet
PHP00805E6122BBT1 PDF
Part Status:Active
Resistance:61.2 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.63W, 5/8W
Composition:Thin Film
Features:Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)