SMV1W270KJT
Manufacturer
VIGOR # :
561190
Description
SMV 1W 270K 5%
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SMV1W270KJT PDF
Type Description
Series:SMV
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:270 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Anti-Sulfur, Flame Proof, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C
Package / Case:2616 (6740 Metric), J-Lead
Supplier Device Package:SMD
Ratings:-
Size / Dimension:0.264" L x 0.157" W (6.70mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.152" (3.85mm)