SR733ATTE43LJ
VIGOR # :
567248
DataSheet
SR733ATTE43LJ PDF
Part Status:Active
Resistance:43 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±800ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)