SG73P1JTTD5100D
VIGOR # :
569709
Description
RES 510 OHM 0.5% 1/3W 0603
DataSheet
SG73P1JTTD5100D PDF
Part Status:Active
Resistance:510 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)