RCL061257K6FKEA
VIGOR # :
572467
Description
RES SMD 57.6K OHM 3/4W 1206 WIDE
DataSheet
RCL061257K6FKEA PDF
Part Status:Active
Resistance:57.6 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)