RK73H3ATTE7154F
VIGOR # :
581586
Description
RES 7.15M OHM 1% 1W 2512
DataSheet
RK73H3ATTE7154F PDF
Part Status:Active
Resistance:7.15 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)