Y163025K0000T9R
VIGOR # :
585394
Description
RES SMD 25K OHM 0.01% 1/4W 1206
DataSheet
Y163025K0000T9R PDF
Type Description
Series:VFCP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:25 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Foil
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)