RL3264T-R010-G
VIGOR # :
593356
Description
RES 0.01 OHM 2% 1W 2512
DataSheet
RL3264T-R010-G PDF
Part Status:Active
Resistance:10 mOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):1W
Composition:Thin Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:0/ +500ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)