ERJ-H2GJ304X
VIGOR # :
599697
Description
RES 300K OHM 5% 1/10W 0402
DataSheet
ERJ-H2GJ304X PDF
Type Description
Series:ERJ-H2G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:300 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)