RW1S0BAR050F
VIGOR # :
606779
Description
RES 0.05 OHM 1% 1W J LEAD
DataSheet
RW1S0BAR050F PDF
Part Status:Active
Resistance:50 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Wirewound
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:2512 J-Lead
Supplier Device Package:SMD J-Lead, Pedestal
Ratings:-
Size / Dimension:0.246" L x 0.136" W (6.25mm x 3.45mm)
Height - Seated (Max):0.141" (3.58mm)