SG73S1JTTD4422F
VIGOR # :
610906
Description
RES 44.2K OHM 1% 1/5W 0603
DataSheet
SG73S1JTTD4422F PDF
Part Status:Active
Resistance:44.2 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)