WSC0002100R0FEA
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
610907
Description
WSC0002 100 1% EA E3
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
WSC0002100R0FEA PDF
Type Description
Series:WSC
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:4527 J-Lead
Supplier Device Package:4527
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.49mm)