9T04021A6340CAHF3
Description
RES SMD 634 OHM 0.25% 1/16W 0402
DataSheet
9T04021A6340CAHF3 PDF
Part Status:Obsolete
Resistance:634 Ohms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)