9T12062A80R6BBHFT
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/8W 1206
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
9T12062A80R6BBHFT PDF
Type Description
Series:RT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Resistance:80.6 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)