MMF1WSFRE10R
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES SMD 1% 1W MELF
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
MMF1WSFRE10R PDF
Type Description
Series:MMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:10 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0309
Supplier Device Package:MELF
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" Dia x 0.335" L (3.20mm x 8.50mm)