Y162825R0000B9R
Description
VSMP2512 25R000 TCR0.2 0.1% S T
DataSheet
Y162825R0000B9R PDF
Type Description
Series:VSMP
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:25 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)