MMF204BRC634R
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES SMD 0.1% 0.4W MELF
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
MMF204BRC634R PDF
Type Description
Series:MMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:634 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0204
Supplier Device Package:MELF
Ratings:-
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)