MMF207FRE25R5
Description
RES SMD 1% 0.6W MELF
DataSheet
MMF207FRE25R5 PDF
Part Status:Active
Resistance:25.5 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0207
Supplier Device Package:MELF
Ratings:-
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)