RLC20-R390JTP
Description
RES 0.39 OHM 1/3W 5% 0805
DataSheet
RLC20-R390JTP PDF
Part Status:Active
Resistance:390 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:0/ +200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)