Y162511K0100T24R
Description
V/N 303135U 11K010 0.01% B T 155
DataSheet
Y162511K0100T24R PDF
Type Description
Series:VSMP
Package:Strip
Part Status:Active
Resistance:11.01 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)