CSRF1206FT25L0
Description
RES 0.025 OHM 1% 1W 1206
DataSheet
CSRF1206FT25L0 PDF
Type Description
Series:CSRF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:25 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Foil
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 170°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)