RPC2512JT62R0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
RES 62 OHM 5% 1.5W 2512
DataSheet
RPC2512JT62R0 PDF
Part Status:Active
Resistance:62 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1.5W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)