Y161149K5000B9W
Description
RES SMD 49.5K OHM 0.1% 0.3W 2010
DataSheet
Y161149K5000B9W PDF
Type Description
Series:VSM
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:49.5 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)