
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PML |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1 mOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.667W, 2/3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of PML10EZPGV1L00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES SMD 1% 1/4W MELF
M55342E 25PPM 0705 1.11K 0.1% S
M55342E 25PPM 0705 312 0.1% R TS
XTAL OSC VCTCXO 16.3676MHZ
RES 0.001 OHM 2/3W 0805 WIDE
ANVIL, SPECIAL COMB
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 3.81MM