
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMR3DZ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.07732 kOhms |
| Tolerance: | ±0.01% |
| Power (Watts): | 0.6W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | 3017 J-Lead |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of Y17461K07732T9R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SFERNICE THIN FILMS
RES 920 OHM 0.25% 1/8W 1206
RES 0.024 OHM 5% 1/2W 0805
RES SMD 1.07732K OHM 0.6W J LEAD
TVS DIODE 180V 288.5V P600
516 SERIES RACK & PANEL CONNECTO
CONN RCPT HSNG MALE 16POS PNL MT