ERA-6EEB5762V
Description
RESISTOR METAL FILM
DataSheet
ERA-6EEB5762V PDF
Type Description
Series:ERA-6E
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Resistance:57.6 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)