ERA-2HRB3921P
Description
RES SMD 0.25% 1/16W 0402
DataSheet
ERA-2HRB3921P PDF
Type Description
Series:ERA-2H
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Resistance:3.92 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)