AHA50AFB-91R
VIGOR # :
909345
Description
RES CHAS MNT 91 OHM 1% 50W
DataSheet
AHA50AFB-91R PDF
Part Status:Active
Resistance:91 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):50W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Size / Dimension:1.969" L x 1.142" W (50.00mm x 29.00mm)
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)