UAL5-12RF8
VIGOR # :
909349
Description
RES CHAS MNT 12 OHM 1% 7.5W
DataSheet
UAL5-12RF8 PDF
Part Status:Active
Resistance:12 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):7.5W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Mounting Feature:Flanges
Size / Dimension:0.598" L x 0.646" W (15.20mm x 16.40mm)
Height - Seated (Max):0.335" (8.50mm)