HSA502R2J
Manufacturer
VIGOR # :
912882
Description
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 50W
DataSheet
HSA502R2J PDF
Part Status:Active
Resistance:2.2 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):50W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Size / Dimension:2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)