HSA25R01K
Manufacturer
VIGOR # :
912892
Description
RES CHAS MNT 0.01 OHM 10% 25W
DataSheet
HSA25R01K PDF
Part Status:Active
Resistance:10 mOhms
Tolerance:±10%
Power (Watts):25W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Size / Dimension:1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)