RCH10S68R00JS06
Manufacturer
Vishay / Sfernice
VIGOR # :
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Catalog
Resistors-Chassis Mount
DataSheet
RCH10S68R00JS06 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bag
Part Status:Active
Resistance:-
Tolerance:-
Power (Watts):-
Composition:-
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Features:-
Coating, Housing Type:-
Mounting Feature:-
Size / Dimension:-
Height - Seated (Max):-
Lead Style:-
Package / Case:-
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RH2561900JS03
RH2561900JS03
SFERNICE FIXED RESISTORS
RER45F34R8RCSL
RER45F34R8RCSL
RES CHAS MNT 34.8 OHM 1% 10W