RSMF2FT866R
VIGOR # :
614904
Description
RES 866 OHM 2W 1% AXIAL
DataSheet
RSMF2FT866R PDF
Type Description
Series:RSMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:866 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)