RNMF12FTD11K0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
615063
Description
RES 11K OHM 1/2W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RNMF12FTD11K0 PDF
Type Description
Series:RNMF (Mini)
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:11 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)