CMF606K8100CEEB
VIGOR # :
615439
Description
RES 6.81K OHM 1W 0.25% AXIAL
DataSheet
CMF606K8100CEEB PDF
Part Status:Active
Resistance:6.81 kOhms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)