RNMF14FTD237R
VIGOR # :
615531
Description
RES 237 OHM 1/4W 1% AXIAL
DataSheet
RNMF14FTD237R PDF
Type Description
Series:RNMF (Mini)
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:237 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)