RNF14JTD3K30
VIGOR # :
615551
Description
RES 3.3K OHM 1/4W 5% AXIAL
DataSheet
RNF14JTD3K30 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.3 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)